تاریخچه بلبرینگ SKF :

شرکت SKF در سال ۱۹۰۷ توسط آقای سون وینکوئیست، مخترع بلبرینگ های چند ردیفه خود تنظیم شعاعی، در کشور سوئد به ثبت رسید.

تولید بلبرینگ های چند ردیفه خود تنظیم شعاعی از همان ابتدا موفق بود و باعث توسعه سریع شرکت شد. این شرکت در سال ۱۹۰۸ شعبات نمایندگی خود را در آلمان و  فرانسه افتتاح نمود و همچنین نمایندگانی در فنلاند، سوئیس، بلژیک،  دانمارک، اتریش و استرالیا تأیین نمود.

این شرکت در سال ۱۹۱۰ دارای ۳۲۵ کارمند و یک شرکت تابعه در انگلستان بود. راه  اندازی کارخانجات متعدد بعدی نیز پس از آن در کشورهای دیگر آغاز شد. در سال  ۱۹۱۲، SKF در ۳۲ کشور جهان شناخته می شد و در سال ۱۹۳۰، مجموعه ای بیش از  ۲۱۰۰۰ نفر در ۱۲ کارخانه تولیدی این شرکت در سراسر جهان که بزرگترین آنها  در فیلادلفیا قرار داشت، مشغول به کار بودند.

امروزه SKF بزرگترین  تولید کننده بلبرینگ در جهان است و حدود ۴۴۰۰۰ نفر کارمند آن در بیش از ۱۰۰  سایت تولیدی در ۷۰ کشور جهان مشغول فعالیتند. گروه SKF در حال حاضر حدود  ۱۵۰ شرکت زیر مجموعه دارد. دفتر مرکزی SKF از زمان تاسیس در گوتنبرگ واقع  شده است.

برخی از مشتریان این شرکت در حال حاضر عبارتند از جنرال  الکتریک، رولزرویس و پرات و ویتنی. این شرکت همچنین یکی از حامیان تیم  فرمول یک شرکت فراری است و بلبرینگ های مورد استفاده در خودروهای مسابقه‌ای  این شرکت را تأمین می کند. یکی دیگر از حوزه های فعالیت SKF بخش انرژی است، از جمله تولید توربین‌های بادی تولید برق.

بیشتر بدانید:آشنایی با بلبرینگ بک استاپ (قفلی) و کاربرد آن 

انواع بلبرینگ SKF 

از جمله پرکاربرد ترین بلبرینگ های تولیدی در کمپانی SKF می‌توان به موارد زیر اشاره نمود : 

1.بلبرینگ خود تنظیم
2.بلبرینگ سوزنی
3.بلبرینگ های کف گرد
4.بلبرینگ تماس زاویه ای
5.بلبرینگ شیار عمیق
6.رولبرینگ مخروطی
7.رولبرینگ سوزنی
8.رولبرینگ بشکه ای

چگونه بلبرینگ اصلی SKF بخریم؟

1.برای  اینکه مطمئن باشید بلبرینگ SKF اصلی خریداری می کنید هیچگاه قیمت بلبرینگ را ملاک خرید قرار ندهید زیرا اگر قیمت بلبرینگ بسیار پایین باشد، مسلما بلبرینگ خریداری شده تقلبی است.

2.حتما بلبرینگ خود را از جایی تهیه نمایید که گواهی اصالت کالا و همچنین گارانتی بازگشت کالا را برای شما فراهم آورد. شرکت صنعتی تن زره  برای تمام خریداران بلبرینگ‌های SKF، گواهی اصالت کالا و گارانتی بازگشت وجه در صورت عدم اصالت محصول را در نظر گرفته است.

3. حتما هنگام خرید بلبرینگ ، فاکتور فروش درخواست نمایید.

4.  به دلیل اینکه دفتر مرکزی شرکت اس کا اف SKF در سوئد قرار دارد ، این  ذهنیت در افراد ایجاد شده که بلبرینگ اصلی ساخت کشور سوئد می باشد در صورتی  که این کمپانی در بیش از صد کشور دنیا محصولات خود را تولید کرده و با نام  همان کشور به بازار ارائه می دهد.