منظور از بلبرینگ های کشاورزی چیست؟ یا اصلا به چه نوع بلبرینگ های بلبرینگ کشاورزی می گویند؟ پاسخ کاملا ساده است به بلبرینگ و رولبرینگ های که در  ماشین آلات و سیستم های کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرند تا فرایند کشاورزی را برای ما ساده تر کنند بلبرینگ کشاورزی می گوییم.اما بلبرینگ های کشاورزی چه ویژگی باید داشته باشند؟

اگر از فعالان صنعت کشاورزی هستید و برای دستگاه و ماشین آلات خود با دنبال  بلبرینگ و رولبرینگ های خاص می گردید.پیشنهاد میکنیم حتما این مطلب را مطالعه بفرمایید تا درهنگام خرید و یا استعلام قیمت بلبرینگ‌های کشاورزی بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.

کاربرد بلبرینگ کشاورزی

استفاده از بلبرینگ کشاورزی در بسیاری از قطعات و ماشین آلاتی که برای کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد وجود دارد و باید در نظر داشته باشید که بیشترین مدل بلبرینگ که در صنعت کشاورزی مورد استفاده می باشد، مدل شیار عمیق بوده و همچنین بیشتر این سری از محصولات به صورت روکش فلزی یا چدنی مورد استفاده می باشند تا گرد و خاک و کثیفی ها، عملکرد بلبرینگ کشاورزی را  تحت الشعاع قرار نداده و این محصول بتواند بهترین بازده را داشته باشد.
دستگاه  های بکسل قدیمی و جدید و همچنین چرخ هایی که در ابزار کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد را می‌توان از جمله مهم ترین قطعاتی دانست که امروزه از انواع بلبرینگ استفاده دارند و همچنین ماشین آلاتی که برای کاشت، درو و  یا مراقبت از محصولات کشاورزی در حجم بالا مورد استفاده هستند نیز از انواع بلبرینگ‌ها استفاده می‌کنند. یکی از مهم ترین مشخصه هایی که در خصوص  بلبرینگ کشاورزی باید در نظر داشت، مقاومت بالا و استحکام زیاد محصولاتی است که در ماشین آلات و ابزار کشاورزی مدرن استفاده می شود.

بهتر است بدانید:سه اشتباه در روغن کاری بلبرینگ صنعتی

از مهم ترین ویژگی های بلبرینگ کشاورزی

اولین و مهمترین ویژگی بلبرینگ های مورد استفاده در صنعت کشاورزی کیفیت می باشد.چرا که بلبرینگ و رولبرینگ های مورد  استفاده در این صنعت مهم در بخش های حساسی حضور دارند و هرگونه خرابی و  آسیب دیدن بلبرینگ ممکن است باعث بوجود آمدن خسارت‌های جبران ناپذیری شود. دومین ویژگی که بلبرینگ های کشاورزی باید  داشته باشد قیمت بلبرینگ است در واقع کیفیت بالا و قیمت مناسب مهمترین مزیت بلبرینگ های مورد استفاده در صنعت کشاورزی می باشد.البته مزایای مهم دیگری هم هستند که در ادامه به معرفی برخی از آنها می پردازیم.

  • قابلیت استفاده در محیط های با آلودگی بالا (آب، گرد و خاک و دیگر آلودگی ها)
  • مناسب استفاده در دما های بالا ( نسوز بودن در برخی موراد)
  • طول عمر بالا
  • کاهش هزینه های ثانویه (تعمیر و نگهداری)
  • در دسترس بودن
  • قابلیت تحمل بار های بالا
  • قابلیت استفاده در کاربرد های با سرعت بالا (دور بالا بودن)

آشنایی با چند نوع بلبرینگ پر مصرف در صنعت کشاورزی

ارتفاع
قطر خارج
قطر داخل
شماره فنی
30/163 میلیمتر
90 میلیمتر
49/225 میلیمتر
W210 PP2
15 میلیمتر
52 میلیمتر
25 میلیمتر
1205K
16 میلیمتر
62 میلیمتر
30 میلیمتر
1206K
17 میلیمتر
72 میلیمتر
35 میلیمتر
1207K
23/812 میلیمتر
82/931 میلیمتر
45/618 میلیمتر
25590/25520
25/400 میلیمتر
107/950 میلیمتر
63/500میلیمتر
29586/29520
25/400 میلیمتر
112/710 میلیمتر
73/030 میلیمتر
29685/29620
18/250 میلیمتر
72 میلیمتر
35 میلیمتر
30207
19/750 میلیمتر
80 میلیمتر
40 میلیمتر
30208
21/750 میلیمتر
90 میلیمتر
50 میلیمتر
30210

به طور کلی می توان گفت بلبرینگ های شیار عمیق، بلبرینگ های سری خود تنظیم و  رولبرینگ های مخروطی از جمله پر مصرف ترین انواع بیرینگ در صنعت کشاورزی  می باشند.

قیمت و برندهای معروف در حوزه بلبرینگ کشاورزی

شرکت های مختلفی در سراسر کشور در حال فروش بلبرینگ کشاورزی هستند و شما  می توانید محصولات عرضه شده از سوی این مراکز را با قیمتی بسیار مناسب  خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهید. باید در نظر داشته باشید که قیمت  مربوط به بلبرینگ های کشاورزی بر اساس پارامترهایی مانند نوع محصول، اندازه  ها و کاربرد در کنار برند تولید کننده کالا تعیین می شود و برای مثال نوع  بلبرینگ کشاورزی خود تنظیم نسبت به محصولات شیار عمیق با قیمت بالاتری در  دسترس شما خواهد بود. 

بلبرینگ های تولید کشور ژاپن همچون (KOYO ،NACHI و NTN ) با توجه به کیفیت  بالا و قیمت مناسبی که دارند یکی از محبوب ترین بلبرینگ و رولبرینگ های  مورد استفاده در صنایع کشاورزی می باشند.اما گاهی هم ممکن است استفاده از بلبرینگ ژاپنی به دلایل مختلفی همچون در دسترس نبود و در برخی موارد گران قیمت بودن ممکن  نباشد که در این گونه موارد استفاده از بلبرینگ های تولید شرکت KG چین می  توانند گزینه بعدی انتخاب و خرید باشند. 

یکی از بهترین مراکزی که امروزه در خصوص فروش  انواع بلبرینگ کشاورزی با بهترین قیمت در حال فعالیت می‌باشد، کالای صنعتی تن زره  است که محصولات خود را به صورت مستقیم در بازار عرضه کرده و همین مسئله  باعث شده است تا نسبت به بسیاری از فروشگاه های فعال در سراسر کشور،  محصولاتی با قیمت مناسب تر را در دسترس شما عزیزان قرار دهد.

بهتر است بدانید:بلبرینگ SKF