از انرژی چین (Energy Chain) یا انرژی گایدها (Energy Guide) برای انتقال برق یا شلنگ‌های گاز یا مایعات بدون خمش و شکستگی استفاده می‌شود. نام دیگر انرژی چین‌ها محافظ کابل است و  به دلیل جنس نرم و سبکی که دارند باعث می‌شود از کابل‌ها در برابر تعداد پیچ و خمش و باز شوندگی که ازحرکت محورها در دستگاه است محافظت می‌کند و باعث جلوگیری از آسیب کابل یا قطعی آن می‌شود.

کاربرد انرژی گایدها

ظاهر انرژی گایدها شبیه به زنجیر تانک است و کابل‌ها را درون خود می‌گیرد و با جلو عقب رفتن محورها، شعاع خمش مجازی را برای کابل‌ها به ارمغان می‌آورد.

انرژی چین یا همان انرژی گایدها  قطعاتی هستند از جنس پلی آمید که با  خاصیت ضد سایشی که به میزان خیلی زیاد توانایی رفت و برگشت در طول محور  حرکت را دارند.این در شرایطی است که میزان خمش کابل از یک مقدار مشخص کمتر نمی‌شود .

از انرژی گایدهای فلزی در مکان‌های صنعتی و جاهایی که امکان ایجاد ضربه باشد استفاده می‌شود که در مقابل  ضربه و مواد خورنده استحکام و مقاومت بالایی دارد.

برای انتخاب سایز زنجیر انرژی از ابعاد داخلی (عرض داخلی_ارتفاع داخلی)  استفاده می‌شود. امکان استفاده از ابعاد بیرونی هم در انتخاب سایز امکان‌پذیر می‌باشد .

یکی از مهمترین مباحث در انتخاب سایز شعاع خمش می‌باشد.که مصرف‌کننده بر اساس محل مورد استفاده از شعاع خمش گوناگون استفاده می‌کنند.

انواع انرژی چین

انرژی گایدها در دو مدل کلی تولید می‌شوند. که به صورت باز و بسته دسته‌بندی می‌شوند. از انرژی چین‌های باز در محیط‌های آزاد و محیط‌هایی که گردو خاک است استفاده می‌کنند که به‌دلیل راحت بودن سرویس نگهداری این مدل بیشتر کاربرد دارد.

در محیط‌هایی که امکان پاشش آب و یا مواد شیمیایی وجود دارد از مدل بسته استفاده می‌شود که باعث جلوگیری از خرابی کابل و بالا رفتن عمر پلاستیک می‌گردد.

جمع بندی

از انرژی چین (Energy Chain) یا انرژی گایدها (Energy Guide) برای انتقال  برق یا شلنگ‌های گاز یا مایعات بدون خمش و شکستگی استفاده می‌شود. انرژی چین یا همان انرژی گایدها  قطعاتی هستند از جنس پلی آمید که با   خاصیت ضد سایشی که به میزان خیلی زیاد توانایی رفت و برگشت در طول محور   حرکت را دارند.این در شرایطی است که میزان خمش کابل از یک مقدار مشخص کمتر  نمی‌شود.

انرژی گایدها در دو مدل کلی تولید می‌شوند. که به صورت باز و بسته دسته‌بندی می‌شوند. از انرژی چین‌های باز در محیط‌های آزاد و از مدل بسته در محیط‌هایی که امکان پاشش آب و یا مواد شیمیایی وجود دارد استفاده می‌شود.

برای خرید انواع انرژی چین یا محافظ کابل، با شرکت صنعتی تن زره در تماس باشید.